Jaunumi

Aicinām uz koncertuzvedumu "Lai sasaucamies, lai dziedam!"

2. martā plkst. 13.00 Preiļu novada Kultūras centrā Latvijas Operetes fonda koncertuzvedums "Lai sasaucamies, lai dziedam". Koncertuzvedumu finansiāli atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds. Īpaši gaidīti tiek Aglonas, Līvānu, Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novadu seniori.


Lai sasaucamies, lai dziedam!

Latvijas operetes fonda programma

Ceļā uz Operetes teātra atjaunošanu ,ir dabiski, ka Latvijas Operetes fonds iestudē operešu izrādes, rīko Operetes festivālu, veido dažādas un daudzveidīgas muzikālās un teatrālās programmas dažādām mērķauditorijām.

Šoreiz, domājot par sadarbību ar Borisa un Ināras Teterevu Fondu, šī fonda ieceri un darbības virzieniem, mēs veidojam pozitīvas ievirzes muzikālu un jautru, ja tā varētu nosaukt, „tautas operetes” programmu. 

Kur meklējamas saknes latviskajai operetei? Jā, protams, -- pasaulē, bet, tai pat laikā “tautas operete” Latvijā dzimusi jau 19. Gadsimtā Ādolfa Alunāna kuplejās, attīstoties 20.gadsimtā Alfrēda Vintera dziesmās un iegūstot savu īpašu un savdabīgu skanējumu teātriem rakstītajā mūzikā mūsdienās, kas bieži vien ir vokāli gana sarežģītas un muzikāli krāšņas teātra dziesmu radītāju Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Ivara Vīgnera, Valda Zilvera un citu komponistu opusos.

Mūsu koncertuzveduma „Lai sasaucamies, lai dziedam!” muzikālo pamatu veido konceptuāli īpaši izmeklētas dziesmas tieši no šo komponistu teatrālā repertuāra, kas atspoguļo gan latviešu operetes attīstību, gan cilvēka dzīves gājumu. Visu šo dziļi izjusto, dažādus dvēseles stāvokļus paudošo dziesmu kopsaucējs ir tekstu radītājs, dzejnieks Jānis Peters.

Koncertuzvedumā –

Dzied un dejo Operetes solisti un instrumentālā grupa
Libreta autors un režisors Valdis Lūriņš
Horeogrāfs Alberts Kivlenieks
Kostīmu māksliniece Juta Ķimenīte
Scenogrāfs Ivars Noviks
Tehniskais nodrošinājums Gundars Ozols
Producents Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas operetes fonds

Iestudējums tapis sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu.

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Viduslatgales pārnovadu fonds un biedrība “Likteņa ceļš ” aicina ziedot projektam “Rozes zem sniega”.

Preiļu novada represēto biedrība ‘’Likteņa ceļš’’ 2015.- 2016. gadā ir realizējusi projektu “Arī rozes zied zem sniega”, kurā tika savākti divdesmit 1941.

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums