Jaunumi

Viduslatgales pārnovadu fonds gūst pieredzi

Ar Borisa un Ināras Teterevu finansiālu atbalstu, 6. jūnija rītā sešpadsmit Viduslatgales pārnovadu fonda pārstāvji devās ceļā, lai paviesotos un gūtu pieredzi turpmākam darbam pie saviem vecākajiem kolēģiem uz Valmieras novada fondu un Alūksnes un Apes novada Fondu. Pa ceļam apskatījām Dikļu pils kompleksu un pirmo Dziedāšanas svētku estrādi. Valmieras novada fondā mūs laipni sagaidīja valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš ar savu darbīgo komandu. Kā vienmēr sākumā iepazināmies ar mājinieku veikumu, skatījāmies un klausījāmies kā strādā fonds, kurš darbojas jau 12 gadus. Dienas gaitā diskutējām par ziedojuma piesaistes metodēm, par pieredzi dažādu labdarības pasākumu organizēšanā, uzraudzības padomes darbu un citām aktivitātēm. Kopienu fondiem svarīgs attīstības jautājums ir fonda neaizskaramā kapitāla veidošana, kas mūsu – Viduslatgales fondam pagaidām ir vājais punkts. Valmierai šajā ziņā ir uzkrāta bagātīga pieredze un arī fonda kapitāls, kas ir garants fonda ilglaicīgai darbībai un kopienas iedzīvotāju vajadzību atbalstam.

Dienas otrajā daļā apmeklējām Valmieras integrēto bibliotēku, iepazināmies ar tā funkcijām un tikāmies ar novada fonda Jauniešu Ideju Laboratorijas jauniešiem – Arti un Samantu, kuri atraktīvi ar lielu aizrautību stāstīja par saviem labajiem darbiem un īstenotajiem projektiem.

Dienas noslēgumā kopā ar VNF padomi, pašvaldības pārstāvjiem neformālā gaisotnē risinājās sarunas par Valmieras un Viduslatgales pārnovadu fonda darbības metodēm finanšu piesaistē un labdarības projektu īstenošanā. Sirsnīgu paldies sakām Inesei, Dzintrai un Ansim par līdzi dotajām zināšanām, pieredzi un arī par jauko vakara pastaigu pa Valmieru un iepazīšanos ar Valmieras ievērojamākajām vietām.Grupas vārdā, Janīna Beča

7.jūnijā notika tikšanās ar Apes un Alūksnes novada fonda (AANF) valdes, Uzraudzības padomes locekļiem , brīvprātīgajiem, ziedotājiem, kā arī Apes novada pārstāvjiem. AANF dibināts 2005.gada 25.aprīlī . Tikšanās laikā prezentācijas veidā iepazināmies ar fonda metodēm līdzekļu piesaistei no uzņēmumiem un privātpersonām, lai finansētu vietējos projektus, informāciju, kā izglītot sabiedrību par labdarības nozīmi. Mūsu fondu ļoti ieinteresēja ideja par labdarības erudīcijas spēli "Prāta laboratorija". Šosezon dalībnieki 8 ikmēneša spēlēs un vienā Apes pilsētas svētku spēlē saziedojuši krietnu naudas summu fonda labdarības projektiem. Iepazināmies AANF jauno praksi no šā gada 1.marta no visiem Fondam ziedotajiem līdzekļiem turpmāk 5% novirzīt fonda darbības nodrošināšanai. Līdzīgu praksi īsteno vairākas organizācijas, lai spētu nodrošināt savu darbību ilgtermiņā. Interesanti bija iepazīties ar Apes senioru grupa "Tandēms" realizētajiem projektiem, viena no tiem ietvaros izveidota satikšanās un darbošanās vieta senioriem. Apskatījām arī tikko atklāto bērnu spēļu laukumu, kur izveidota sajūtu taka, karuselis u.c. atrakcijas. Turpinājumā devāmies uz Alūksni, kur Alūksnes novada Sabiedrības centrā kopā ar fonda, pašvaldības un ziedotāju pārstāvjiem turpinājās sarunas par metodēm līdzekļu piesaistē no uzņēmumiem un privātpersonām, vietējo projektu finansēšanai, par to kā izglītot sabiedrību par labdarības nozīmi vietējās kopienas attīstībā. Dienas noslēgumā devāmies ekskursijā pa Alūksni. Mūsu delegāciju sajūsmināja aktivitātes Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā, kur ir gan mājīgs, gan radošs telpu iekārtojums , kas veicina jauniešu iniciatīvu un aktivitātes. Te darbojas džambas, LEGO robotikas, animācijas darbnīcas u.c. interesanti pulciņi. Iepazināmies arī ar ārzemju skolēniem, kas mūs uzrunāja latviešu valodā! Alūksnes Kultūras centrā apskatījāmies lielo zāli, kur ir 468 sēdvietas, koru zāli. Apmeklējām Alūksnes Mākslas skolu, kas ir profesionālās ievirzes izglītības iestāde, kas attīsta zināšanas, prasmes un vērtību orientāciju mākslā. Pasniedzēja iepazīstināja ar renovētajām telpām, labiekārtoto teritoriju ap ēku, kur restaurēti un atjaunoti dažādi dārza elementi (vāzes, lodes, kāpnes), kā arī jauniešu mākslas darbiem.

Pieredzes apmaiņas brauciens noslēdzās ar izbraucienu ar plostu „Kaija” pa Alūksnes ezeru, kura laikā gide aizraujoši pastāstīja par Alūksnes vēsturi.


Projekta brīvprātīgā Iveta Kunakova


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Aizvadītas Latgales reģionālās Lūgšanu brokastis Aglonā.

        Lūgšanu brokastis ir nereliģisks un nepolitisks pasākums. Tas ir īpašs laiks, kad politiskie, sabiedriskie un uzņēmējdarbības

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums