Iedzīvotāji veido savu vidi

Preiļos tiks iegādātas smilšu lampas

Biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzinis”” ir saņēmis atbalstu no nodibinājuma „Viduslatgales pārnovadu fonds” mazo grantu projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi - 2015. gadā”. Jau šajā vasarā tiks īstenots projekts “Smilšu lampas iegāde – bērnu radošai attīstībai”. 

Projekta rezultātā plānots iegādāties papildus aprīkojumu inovatīvai, attīstošai un izglītojošai audzināšanas metodei – Montessori pedagoģijai. Tā ir inovācija ne viena Latvijā, bet noteikti jaunums arī Latgalē un Preiļu apkārtnē. Tāpat projekta ietvaros notiks smilšu lampu prezentācijas pasākums, kurā ģimenes ar bērniem tiks iepazīstinātas ar iegādāto aprīkojumu bērnu radošām nodarbībām.

Daudzu saspringtu radošu darba gadu rezultātā talantīgā itāļu ārste, pedagoģe, kā arī psiholoģe Marija Montessori ir radījusi vienu no visvairāk izplatītākajām bērnu mācīšanas metodēm pasaulē. M. Montessori izstrādāto metodi var iztēloties kā trijstūri, kura vienā virsotnē ir bērns, kas tiek respektēts kā personība un indivīds ar viņam piemītošām īpašībām, attīstības īpatnībām un darbošanās ritmu. Otra virsotne ir speciāli sagatavota vide, kas atbilst bērna vajadzībām un ļauj viņam apgūt lietu un parādību pilno pasauli. Trešā virsotne ir speciāli apmācīts pedagogs vai vecāki, kuru loma ir palīdzēt attīstīt bērna dotumus.

Latvijā šī inovatīvā un radošā pedagoģijas metode ar katru gadu paliek arvien populārāka, tiek veidotas apmācības un sagatavoti Montessori pedagoģijas speciālisti. Tas galvenokārt ir lielākajās pilsētās, tuvāk galvaspilsētai. Latgalē šī metode tiek pielietota samērā reti, tādēļ Biedrība lepojas, ka biedru vidū ir šīs metodes speciāliste, kas var piedāvāt inovatīvu, radošu, interesantu bērnu brīvā laika pavadīšanas un pilnveidošanās veidu.

Biedrība pašlaik īsteno Sabiedrības integrācijas fonda apstiprināto projektu “Kompleksi atbalsta pasākumi sociālās atstumtības mazināšanai jauniešiem un ģimenēm ar bērniem”, kurā viens no veicamajiem pasākumiem ir Montessori nodarbību nodrošināšana bērniem vecumā no 2 gadiem., tādēļ iegādātās smilšu lampas būs ļoti noderīgas arī šajās nodarbībās.

Projekta “Smilšu lampu iegāde – bērnu radošai attīstībai” kopējais finansējums ir EUR 607,86, no kuriem EUR 489,86 ir nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” piešķirtais finansējums un EUR 118,00 ir Biedrības līdzfinansējums.                        

Projekta vadītāja, Iveta Šņepste,
Biedrības “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” biedrs.

                          

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Izsludināta pieteikšanās stipendijai studijām augstskolās Līvānu novada jauniešiem

Stipendijas devēji (uzņēmēji), Līvānu novada dome un nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” aicina Līvānu novada jauniešus pieteikties stipendijas s

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums