Jaunumi

„Viduslatgales pārnovadu fonds” aicina uz izrādi Līvānos

Jau otro gadu nodibinājums „Viduslatgales pārnovadu fonds”, Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītās labdarības programmas “Maizes rieciens” ietvaros, realizē projektu “Svētku pakas un pasākumi Aglonas, Līvānu, Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novadu iedzīvotājiem 2015/2016”. 

Kā viena no šī projekta aktivitātēm ir Ausekļa Limbažu teātra izrāde. 2015. gadā teātris viesojās ar izrādi „Bezkaunīgie veči „ Preiļu novada Kultūras centrā, kur pulcēja ap pusotra simta skatītāju. Šajā gadā Līvānu, Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novadu vecos ļaudis fonds aicina uz teātra izrādi „Dūdotāji”, kas veidota pēc Ērika Hānberga stāstu motīviem.

Izrāde notiks Līvānu novada Kultūras centrā 18. martā 13.00

„Dūdotāji” ir stāsts par aizejošo paaudzi. Par dienu, ko vada rimtā ritmā, gatavojot ēst, skābējot kāpostus, vārot kompotus un atceroties mūžā piedzīvoto. Dienu ritms laukos ir vienkāršs. Jādara darbs. Te nevar pagriezt krānu, pa kuru tecēs silts vai auksts ūdens, te nevar pasūtīt pusdienas ar piegādi. Nav centrālapkures, sētnieku, kas notīra sniegu. Nav arī neviena, kam izvirzīt apsūdzību un uzrakstīt sūdzību avīzei vai de facto par aukstumu, nenotīrītu ceļu vai nepadarītu darbu.
Šodien liekas nesaprotami, ja kāds nezina kā rīkoties ar internetbanku, norēķinu karti, kā savākt lielo dokumentu kalnu pie notāra. Šodien raksturīgi, ka sazināmies ar mobilā telefona vai interneta taustiņiem. Vairāk zinām, kas notiek Amerikā, Ēģiptē, bet nav svarīgi, ka trīs vai četras dienas tepat netālajā pagastā no lauku mājām pa 3 km neattīrīto ceļu cilvēki nevar izkļūt līdz autobusam. Ka no datu bāzes pazūd apdzīvoto vietu nosaukumi, ka lauki paliek arvien tukšāki. Mēs twitojam, sūtam īsziņas, bet neaizbraucam ciemos. Pat lāga sarunāties neprotam. Vairs!

“Gadā ir tikai divas dienas, kurās mēs neko nevaram iesākt. Viena ir vakardiena un otra – rītdiena. Tādējādi šodien ir īstā diena, lai mīlētu, ticētu, darītu un galvenokārt – dzīvotu! Tas, kurš neizdzīvo tagadni, nedzīvo nemaz. Ko dari tu?”

Aicinām visu piecu novadu seniorus būt atsaucīgiem un, Lieldienām tuvojoties, sagādāt sev pozitīvas emocijas , apmeklējot izrādi Līvānos.

Bildes no izrādes "Dūdotāji" [skat. zemāk] 

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Izsludināts Mazo grantu projektu konkurss “Iedzīvotāji veido savu vidi - 2024”

Viduslatgales pārnovadu fonds sadarbībā ar Preiļu novada pašvaldību un Līvānu novada pašvaldību izsludina projektu konkursu "Iedzīvotāji veido sav

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums